Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Překlady této stránky:


Rychlé odkazy

Pro aktivní

klub:blokove_hry:ls_2022

Civilizaci jsme už obnovili, ale přeci jen ne jen tak ledajakou. Vítejte ve světě Zeměplochy!

1. hra: Semafor

9. březen, 20:00, sraz před GC

Ta zpráva se nesla Ankh-Morporkem jako požár, který, nutno podotknout, se v Ankh-Morporku poslední dobou vyskytoval často - přesněji od té doby, co lid Ankh-Morporský objevil moc pojištění proti vyhoření. Je třeba vyměnit ohořelé semaforové věže za nové. Lord Vetinari vyhlašuje odměnu pro ty, jež postaví takové věže nejvýše (pozn. peněžní odměna není součástí).

Pravidla

Štafeta s „drobným zádrhelem“ - první člověk vypije 3 panáky, předá „staviteli“ věže, který umístí prázdný panák dle uvážení, a po předávce vybíhá na opičí dráhu - nejdřív musí hodit frisbee do krabice a poté běží podlézt stůl. Zde se k první osobě připojí druhá, kterou je nutné dopravit k prvnímu stanovišti tak, že se nohy druhé osoby nesmí dotknout země. Zde se první osoba odpojuje a druhá jde panákovat. Je nutné, aby se soutěžící střídali (v případě nízké účasti z jednoho bloku se lidi připojí k jinému - velikostně by měly startovat najednou podobně početné bloky).

Hodnocení

Vyhrává blok, jež postaví nejvyšší objekt z panáků. V případě shody nemá počet vypitých panáků žádný vliv.


2. hra: Zatracený hlupec Johnson

21. březen, 20:00, sraz na trávníku u Rka

„Na světě totiž neexistoval nikdo jiný, kdo by dokázal, například, namíchat silně explozivní směs z obyčejného písku a vody. 'Dobrý návrhář,' říkával sám Johnson, 'musí být schopen chopit se čehokoliv.' A to on byl schopen. Všeho.“ Ačkoliv tento proslulý vynálezce je již mrtev, jeho duch stále žije. Mezi nejznámější díla „obráceného génia“ patří, mimo jiné, Zahrady Patricijského paláce, kde při projektování úlu počítal s třímetrovými včelami, nebo Kolos morporský, obrovská socha nošena v krabičce od sirek.

Pravidla

Vzhledem k povaze hry budou přesná pravidla sdělena až na místě.

Hodnocení

Dvoufázové: Za povinnou část můžete dostat až 5 bodů, za nepovinnou dalších 5. Poté budou všichni Orgové hodnotit na základě škály, kde pak pořadí po sečtení hlasů všech orgů bude rovněž ohodnoceno body. Výsledné pořadí bude na základu sečtení těchto dvou „sad“ udělených bodů. Najdete ho pak tady. Vyhlášení, včetně předání ceny, proběhne následující hru.


3. hra: Pod parou

30. březen, 20:00, sraz před B8

Lord Vetinari vyhlašuje novou zakázku! A to výstavbu co nejefektivnější železniční sítě, která by propojila Ankh-Morpork s několika dalšími městy. Výzva je to skutečně veliká, jelikož město nyní postrádá jak důležité materiály pro stavbu, tak schopné lidi, kteří by železnici navrhli a postavili. Po celou dobu bude nad hladkým a férovým průběhem dohlížet Vlahoš von Rosret. Nepeněžní odměna pro konstruktéry té nejlepší železnice zaručena!

Pravidla

Každý blok dostane mapku s městy, které je možné spojit s Ankh-Morporkem. Na mapce bude vyznačeno kolik úseků kolejí budete potřebovat pro propojení jednotlivých měst. Koleje veškeré další vybavení (lokomotivy, zastávky, vagóny a vagóny první třídy) si však musíte nejdřív sami postavit z dostupných materiálů. Materiály seženete tak, že splníte nějaký úkol na jednotlivých stanovištích. Na každém stanovišti je možné získat právě jeden materiál z možných tří: železa, dřeva a uhlí. Kromě tří materiálních stanovišť bude možné navštívit ještě jedno, a to Stavební společnost & směnárnu Org s.r.o., kde lze materiály směnit za železniční vybavení. Směna materiálu za jiný bude taky možná, dle určitého poměru. Přehled, za co zač lze směnit budete mít k dispozici.

Hodnocení

Vyhrává blok, jehož železnice bude nejefektivnější - tedy ohodnocena nejvíce body. Každé železniční vybavení se počítá za nějaký počet bodů (např. kolej = 1 bod, přesný přehled budete mít k dispozici). Aby se vám ale body za vybavení uznaly, je nutné mít propojena kýžená města, jinými slovy je třeba mít kompletní počet kolejí a alespoň 1 lokomotivu. Koleje se nesmí křížit. Pokud se vám zkříží, dostáváte automaticky 0 bodů.


4. hra: Noční hlídka

19. duben, 20:00, sraz před B8

Noční hlídka je v poslední době stále k nezastižení. Je potřeba ji nalézt, aby byly opět potlačeny nelegální krádeže a vraždy, které se den co den rozmáhají více a více. Ukazuje se, že Strážnice je mimo provoz, zato v několika krčmách v okolí prý nějaké členy hlídky vidí i několikrát denně. Zmizení hlídky je však zahaleno několika tajemstvími, stejně tak jako fakt, že se do Strážnice nedá nijak dostat…

Pravidla

Vzhledem k povaze hry budou přesná pravidla sdělena až na místě.

Hodnocení

V časovém limitu musíte splnit obě části úkolu. Záleží na vaší rychlosti, první blok s oběma splněnými úkoly vyhrává. V případě nesplnění nějaké části se vám body strhávají.


5. hra: Řád Mnichů

28. duben, 21:00, sraz před B8

Díky všem hledačům se Noční hlídka konečně zhostila své práce. Naneštěstí ale jistý zločinec Karcer uprchl do minulosti, a tak veliteli Elániovi nezbývá nic jiného, než požádat zkušené Strahovské kolegy o další pomoc. Karcera dokáže nalézt pouze tajný řád Mnichů historie, který je ale třeba vyhledat. S trochou štěstí a jejich pomoci bude možné v budoucnu Karcera zatknout a nastolit v Ankh-Morporku konečně kýžený klid a mír.

Pravidla

Vzhledem k povaze hry budou přesná pravidla sdělena až na místě. Doporučujeme však vzít si s sebou mobily, případně baterky.

Hodnocení

Nejrychlejší blok, který splní všechny úkoly, vyhrává. Za každý nesplněný úkol se strhává bod. V případě, že by nějakému bloku hrozily záporné body, počet bude stanoven na 0 bodů.

klub/blokove_hry/ls_2022.txt · Poslední úprava: 2022/04/25 23:30 autor: kuzelnin