Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Překlady této stránky:


Rychlé odkazy

Pro aktivní

klub:blokove_hry:zs_2022

Stalo se něco naprosto strašného. Ach náš milovaný Strahováček! Kdo nám pomůže vyřešit tento zapeklitý případ?

1. hra: Místo činu

18. říjen, 20:00, sraz před B8

Onoho večera šel Strahováček, ostatně nikterak neobvykle, pít do hospody. Tradičně zůstal až do zavíračky a ihned zamířil do postele. Ráno se však zjistilo nejen to, že do postele nedorazil (což, nutno dodat, nebylo ojedinělé), ba ani vrátná ho neviděla! Už to vypadalo, že se vypařil beze stopy. Jenže záhy byl nahlášen dosti zvláštní objekt nápadně připomínající [cenzurováno].

Pravidla

Vzhledem k povaze hry budou přesná pravidla a pokyny sděleny až na místě. Počítejte však s fyzickou aktivitou a ethanolem.

Hodnocení

Na začátku se spustí časomíra. Vyhrává nejrychlejší blok.


2. hra: Podezřelí

2. listopad, 20:00, sraz před BX

Stopy nás, překvapivě, zavedly až na Podolí. S pomocí našich vyšetřovatelských schopností je potřeba zúžit okruh podezřelých. Je třeba najít Strahováčka i pachatele co nejdříve!

Pravidla

Hra se bude dělit do 8 kol. Každé bude mít dvě části. V první fázi budou týmy získávat stopy. V druhé fázi se pak budou licitovat jména podezřelých a speciální bonus za získané stopy jednotlivých týmů (poznámka orgů: V případě mokré varianty změna programu vyhrazena. Těšíme se na všechny vyšetřovatele!).

Hodnocení

Pořadí bude určeno množstvím stop, které bloku zbylo na konci celé hry za předpokladu, že tým získal všech 5 jmen podezřelých.


3. hra: Výslech podezřelých

15. listopad, 20:00, sraz před BX

Je třeba zjistit, co všichni podezřelí onoho večera dělali. Složky s poznámkami z výslechů se však lehce pomíchaly a je třeba dát všechny zase dohromady tak, jak patří. Klíčovou otázkou však zůstává, kdo chová ryby preferovaný materiál…

Pravidla

Bloky se rozdělí na nejvýše dvojice. Štafetově budou vybíhat ze základny ke stanovištím (celkem 5) a zpět. Další podrobnosti hry budou sděleny až na místě v rámci férové hry. Doporučujeme vzít si teplé oblečení (případně i termosku s teplým nápojem), psací potřeby a papír. Jo a potrénovat hlasivky.

Hodnocení

Vyhrává nejrychlejší blok. Pozor na penalizace!


4. hra: Odhalení

1. prosinec, 20:00, sraz před Rkem

Od výslechu jsme se nyní už posunuli dále. Je třeba nyní spojit všechny důkazy a informace dohromady a zjistit tak, kdo zabil Nalejváčka.

Pravidla

Jedná se o klasický kvíz prostřednictvím Kahootu. Drobná specifikace bude upřesněna na místě. Nezapomeňte si vzít s sebou (nabité) telefony.

Hodnocení

Vyhrává blok s nejvyšším počtem správných odpovědí. Blok, který jako první správně zodpoví bonusovou otázku, získá několik bodů navíc.


5. hra: Případ uzavřen

8. prosinec, 20:00, Školicí centrum

Naposledy jsme odhalili zlotřilou vražedkyni, která nebohého Nalejváčka ubila lahváčem. Kdo ji dopadne a předá do rukou spravedlnosti?

Pravidla

V průběhu večera proběhne celkem 5 miniher. Pravidla každé se všichni zúčastnění dozví bezprostředně před.

Hodnocení

Každá minihra se hodnotí zvlášť. Výsledky se pak zanesou do samostatné tabulky a body se sečtou dohromady. Body pak určí pořadí. Blok s nejvyšším počtem bodů vyhrává. Body z miniher se pak přepočtou dle pořadí na standardní bodování (0-10 b). Tyto body se pak zanesou do tabulky výsledků celého semestru, odkud se pak vyhodnotí celkový vítěz blokových her tohoto semestru.

klub/blokove_hry/zs_2022.txt · Poslední úprava: 2022/12/01 21:39 autor: kuzelnin