Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Překlady této stránky:


Rychlé odkazy

Pro aktivní

klub:projekty:3d_tisk

3D tisk SH

Vítej na wiki projektu 3D tisk SH! Tady se dozvíš kdo jsme, co děláme, kde nás najdeš a další esenciální informace.

Kdo jsme?

Jsme jeden z největších projektů klubu Silicon Hill. Máme hodně aktivních členů a všichni milujeme 3D tisk. Naším vedoucím je Tomáš Neuschl, t.neuschl@sh.cvut.cz. V projektu ale není sám, ostatní členy můžeš potkat na pravidelných službách.

Máme hezky vybavenou dílničku, kde najdeš hned několik moderních 3D tiskáren. Najdeš tu jak Prusu Mk.3 s multi material upgradem, tak Ultimaker 2 a nezapomenput nesmíme ani na náš nejnovější přírůstek, Prusa SL1. Taky u nás najdeš 3D pero 3Doodler a 3D skener, mimo další tiskařské pomůcky.

Co děláme?

Zabýváme se 3D tiskem. Ať už pro vlastní radost nebo pro i pro ostatní. Naši členové mají přístup do dílny a jsou proškolení pro práci s našimi 3D tiskárnami. Účastníme se různých výstav a seminářů, kde propagujeme 3D tisk a motivujeme lidi se dostat k 3D tisku. Máme taky pravidelné služby, na které radíme s 3D tiskem i ostatním. Na tyto služby můžeš taky přijít a pokud budeš potřebovat něco vytisknout, domluvíš se s některým z tiskařů. Můžeš se nám ozvat i na mail, 3dtiskarna@sh.cvut.cz, ale preferujeme, když přijdeš osobně.

Pozor – tisknout modely můžeme pouze pro členy klubu Silicon Hill. Při žádosti o tisk budete službou dotázáni na vaše UID.

Zároveň nemáme nekonečné zásoby filamentu, proto je tisk pro každého člena omezen na 100g materiálu na semestr.

Kdy a kde nás najdeš?

Pravidelné služby máme vždy v úterý a ve čtvrtek, od 20:00 do 22:00. Pokud je zrovna zkouškové období nebo prázdniny, tak ale máme jiné starosti a případnou návštěvu si musíš domluvit osobně. Nejlíp uděláš, když napíšeš zprávu na výše uvedený mail, nebo na naší stránku na Facebooku.

Jo a najdeš nás v Mučírně, to je místnost v jižním suterénu na Bloku 9. Máme tu společný brloh s bastlířema z projektu MacGyver – bastlíři SH.

Můžu se taky zapojit?

No jasně, zapálených tiskařů není nikdy dost. Přijď na službu a zeptej se přítomných tiskařů, jak se můžeš zapojit.

klub/projekty/3d_tisk.txt · Poslední úprava: 2021/01/27 14:00 autor: roman.labovsky