Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Překlady této stránky:


Rychlé odkazy

Pro aktivní

klub:blokove_hry:zs_2023:bonus

Bonusová hra: Kompas

do 13. prosince, konce miniher, Školítko

Vikingové! nyní máte možnost, stát se skutečnými námořními mistry! Každý viking ví, že být schopen orientovat se na širém moři je klíčové pro přežití. Proto musíte vytvořit kompas, který bude průvodcem na vašich dobrodružstvích.

Pravidla

Vaším úkolem je vytvořit vlastní vikingský kompas. Můžete použít jakékoli materiály, které vám přijdou vhodné. Váš kompas by měl mít něco jedinečného. Buďte kreativní a vytvořte kompas, který všechny oslní svým designem. Váš kompas by měl obsahovat moderní prvky aby šel s dobou. Samozřejmě, váš kompas musí spolehlivě ukazovat směr. Dávejte pozor na to, aby váš produkt byl respektující a vhodný pro všechny věkové skupiny. Věříme, že vytvoříte nádherné a funkční vikingské kompasy, které budou skvělým příspěvkem k našemu dobrodružství na moři.

Hodnocení

Hodnotí se několik kategorií:

Estetika

Vaše kompas by měl být nejen funkční, ale také krásný. Pamatujte, že vzhled je důležitý, protože věříme, že vikingové mají vkus!

Každý org ohodnotí jednotlivé kompasy

Funkčnost

❗❗❗TATO KATEGORIE JE JEN PRO TÝMY KTERÉ MAJÍ VLASTNĚ VYROBENOU STŘELKU❗❗❗

Váš kompas musí spolehlivě ukazovat směr, a to i za různých podmínek. Nenechte se ztratit na otevřeném moři!

5b Kompas bude otestován že přesně ukazuje sever (za odchylku 5° -1 bod). Podle pořadí 10 - 1b Kompas bude roztočen a po zastavení bude měřeno jak dlouho mu trvá se dostat na sever. Podle pořadí 10 - 1b Bude měřeno od středu jak blízko musíme přiložit magnet aby jsme kompas vychýlili

Technologická vyspělost

Zvýšíte svou šanci na vítězství tím, že použijete nejmodernější techniky a materiály. Být na špičce technologie znamená být v čele vikingů!

V rámci vaší prezentace vylistujete (a obhájíte) všechny technologické vychytávky (ideálně dodáte i psaný seznam). Když se většina orgů shodne že je jednotlivá vychytávka přelomová bude Vám započítán bod. Kompas u kterého se orgové shodnou že se nachází technologicky nejvyspělejší technologie dostane k celkovému počtu ještě 3 body.

Kvalita prezentace

Jak představíte váš kompas ostatním hráčům a orgům, je také důležité. Berte na vědomí, že vikingové se nebojí vystupovat se sebejistotou.

Každý org ohodnotí kvalitu prezentace


Hodnocení bude rozděleno na subjektivní kritéria (estetika, kvalita prezentace) za které můžete vyhrát speciální ceny a objektivní kritéria (funkčnost, technologická vyspělost) které se budou připočítávat do výsledného skóre celých blokovek (max 10 bodů podle pořadí), skóre se bude počítat jako průměr pořadí jednotlivých kritérií.

klub/blokove_hry/zs_2023/bonus.txt · Poslední úprava: 2023/12/05 01:10 autor: ondraaa