Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Překlady této stránky:


Rychlé odkazy

Pro aktivní

klub:projekty:kompanie-monsilica

Kompanie Monsilica

O projektu

LARP je zkratka pro Live Action Role Playing, tedy česky “Hraní Rolí Na živo”. Jedná se o společenskou hru z divadelními prvky.

Věnujeme se specificky tzv. dřevárně. Jedná se o LARP s prvky šermu; kontaktní LARP, kde se k boji používají měkčené repliky zbraní (původně dřevěné, odtud název dřevárna =) ).

„A co tam tedy vlastně děláte?“

Je mnoho definicí. Nejoblíbenější známe autorovy jsou však měkčené násilí nebo mlácení klackem do květáku.

Jedná se samozřejmě o hyperbolické definice. „Zbraně“, které se používají k boji jsou navrhnuty tak, aby neublížili, což samozřejmě neznamená, že rána není cítit. Největší mírou však k bezpečnosti přispívá zodpovědné jednání účastníků! Proto prosíme všechny, kteří mají zájem se přidat, doražte střízlivý a bojujte hlavou ;-) .

„Jak se mohu přidat?“

Napiš nám na email monsilica@lists.sh.cvut.cz a my se ti ozveme. Avšak projekt je ve svích počátcích, tedy prosíme o trpělivost.

„S čím budu bojovat?“

V budoucnu budou k zapůjčení pestrá paleta zbraní. V dohledné době se však můžete těšit na jednoruční meče, štíty a kopí.

„Práve jsem se tu oběvil a nic o tom nevím, co se mnou?“

Jsi vítán, do všeho potřebného tě zasvětíme! Ačkoliv se nejedná o projekt zaměřený na techniku boje s mečem, začátečníkům základy ukážeme. Samozřejmostí jsou i o rozprávky o přípravě na bitvy, tj. odpověď na otázky jako: „Jak na výrobu zbroje a kostýmu?, „Jak na výrobu zbraní?“.

Pokud stále nemáš páru, o čem to vlastně je, koukni se třeba na ;-) ukázku.

klub/projekty/kompanie-monsilica.txt · Poslední úprava: 2021/07/05 20:01 autor: roman.labovsky